ד'אר דייאלנה-הבית של יהדות מרוקו

שימור מורשת יהדות מרוקו

פיד RSS | עקוב בטוויטר | התחבר
Posted by admin On אוגוסט - 8 - 2018 סגור לתגובות על הלך לעולמו רבה של מרוקו,הגאון הרב אהרון מונסונגו זצוק"ל, והוא בן תשעים

בס"ד

בירושלים הלך לעולמו רבה של מרוקו, הגאון הרב אהרון מונסונגו זצוק"ל, ב- 7 באוגוסט 2018, והוא בן תשעים.

הרב מונסונגו התגורר שנים רבות במרוקו, שם כיהן כראש אב בתי הדין ועסק רבות בדיני עגונות שהגיעו לשולחנו. הוא היה בקשר אישי עם מלך מרוקו שהעריך אותו מאד.
לאחרונה עבר אירוע מוחי ומצבו הרפואי הידרדר. נפטר במרכז הרפואי שערי צדק.
הוא נולד בפס בשנת 1929 בפס,צאצא של של שושלת רבנים מפוארת מאז המאה ה -15, אהרן הוא בנו של הרב ידידיה מונסונגו , הרב הראשי של מרוקו.

קורות חייו:

היה תלמיד בית הספר "אם הבנים" בפס, למד בישיבה בפס ולאחר מכן למד בין השנים 1945-1952 בבית ספר התיכון תלמוד ומדעים באקס-לה-באן.

משנת 1950 עד 1952 הוא למד בבית הספר התיכון התלמוד של אקס-לה-באן, שם קיבל ב -1951 תעודת רב שהוציאה מועצת שלושת הרבנים האורתודוקסיים הגדולים של פריס.

בשנת 1952, הוא נקרא על ידי מר יצחק שלום, נשיא אוצר התורה הבינלאומי ומר יחיא זגורי, נשיא הוועד הישראלי של קזבלנקה לנהל את בית הספר תלמוד תורה.

בשנים 1954-1956 מונה לפרופסור במכון הרבני בהנהגת הרב הראשי של מרוקו, שאול אבן דנאן.

ב -1960 מונה למנהל רשת "אוצר התורה" מרוקו, רשת בתי ספר שגדלה לאוכלוסיית תלמידים בת אלף איש. בבתי הספר של "אוצר התורה" העניקו חינוך כללי והוראה דתית בהתאם למסורת ולערכים של היהדות המרוקאית.

ב -1966 הוא הפך לחבר המייסד של בתי ספר "אוצר התורה" בצרפת, עם גיוס של כ -4,000 תלמידים.
במשך 10 שנים, בין השנים 1966 ל -1976, הוא קיים פעילויות רבות בוועד קהילת קזבלנקה בישראל, תחת נשיאותו של ד"ר ליאון בן זקן המנוח.

הוא היה בין המייסדים, ב -1977, בכולל בקזבלנקה, המכון לחינוך לרבנים ומורים בלשון העברית.

בשנת 1978 הוא שיתף פעולה עם אביו המנוח, הרב הראשי של מרוקו, ידידיה מונסונגו.

היה כריזמטי, איש קריירה עם רקע דתי יוצא דופן, אהרון מונסונגו מעולם לא נרתע מלהתמודד עם פרויקטים חינוכיים.

הוא הקדיש עצמו לכל אורך חייו לעריכת כתבי יד של יהדות מרוקו, תריסר מהם כבר מודפסים ברחבי העולם, כדי שנוכל להבין את החכמה והרוחניות האינטלקטואלית של רבני מרוקו, שהוא אחד מהם.

לאחר מותו של אביו, הרב הראשי של מרוקו, הוא הסכים להצעתו של סרג' ברדוגו והוא מונה ב -1998 על ידי מועצת הקהילות היהודיות במרוקו, בתורה לרבה הראשי של מרוקו.

איש מכובד מאוד, אהוב ונערץ על ידי כולם בקהילה, התייחס לסוגיות רבניות והלכתיות.

ביולי 2009 העניק לו הוד מלכותו, המלך מוחמד השישי, את סמל האבירים במסדר הכס.

יהי זכרו ברוך

סגור לתגובות

פוסטים מאופיינים