ד'אר דייאלנה-הבית של יהדות מרוקו

שימור מורשת יהדות מרוקו

פיד RSS | עקוב בטוויטר | התחבר
Posted by admin On יוני - 6 - 2017 0 Comment

***אין להעתיק,לשכפל,להשתמש בלי אישור הנהלת האתר,כל הזכויות שמורות לאתר ד'אר דייאלנה !

Rabat, Maroc

RABAT,MELLAH

רבאט המלאח שנת 1926

היסטוריה כללית

רבאט היא אחת מארבע הערים האימפרליות :רבאט, פאז, מרקש ומכנאס והעיר השלישית בגודלה במדינה. בשנת 2012 הוכרזה כאתר מורשת עולמית.

רבאט היא אחת מבין ערי המלוכה שהיו מועמדות להפוך לעיר הבירה של מרוקו בשנת 1912 על ידי המושל הצרפתי והסולטן של מרוקו במשותף. העיר שוכנת על חוף האוקיינוס על גדתו המערבית של הנהר בו רגרג. ארמון המלך נבנה במאה ה- 18, ונבנה מחדש על ידי מוחמד החמישי שעלה לכס המלוכה בשנת 1956.היה השליט המרוקאי הראשון שקרא לעצמו מלך במקום סולטן, קירות הבניין נמוכות בהתאם למסורת המקומית ואינם מעידים על העושר והפאר של הפנים. רק דיפלומטים ופוליטיקאים רשאים להיכנס אל תוך הארמון ולראות את השפע והיופי של פנים הארמון. חסן השני שלט כאן במשך 38 שנים. לאחר מותו בשנת 1999, בנו מוחמד השישי הצעיר והנאור,תפס את מקום אביו כמלך הממשיך.


מלבד בערי המלוכה, בתי מלוכה נוספים יש  בטנג'יר ואגאדיר. יעקוב אל מנצור , המייסד של רבאט רצה לבנות את המסגד הגדול ביותר בעולם הערבי בשנת 1195, הם התחילו בהצבת 312 עמודים על 25,000 מטרים רבועים ו 44 מטרים גובה הצריח, המסגד היה אמור להיות דומה למסגד הקוטוביה במרקש, הוא תוכנן במקור להיות כפול מהגודל הזה, אך בשל מותו של הסולטן הבנייה הופסקה ומה שנותר הוא טור (מגדל) חסן הגבוה המזוהה עם העיר.
מקום מנוחתו של המלך חסן השני לצד אבותיו במוזיליאום המפואר שנבנה בעיר רבאט עם משמר כבוד ופרשים העומדים במשמרות מסביב לשעון.
המדינה הוקמה על ידי מוסלמים שברחו מספרד במאה ה – 17
העיר רבאט מהווה מרכז עסקי וכלכלי של מרוקו ומקום מושב הממשלה.

ניתן לראות את נהר בו רגרג ואת סאלה מן העבר השני. היום סאלה היא פרבר של רבאט.

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב

פוסטים מאופיינים