ד'אר דייאלנה-הבית של יהדות מרוקו

שימור מורשת יהדות מרוקו

פיד RSS | עקוב בטוויטר | התחבר
Posted by admin On נובמבר - 25 - 2015 0 Comment
תקדים מרוקאי: רבני העדה הורו לציית להוראות הרב יצחק יוסף זקני רבני עדת מרוקו פרסמו גילוי דעת לפיו על בני העדה המרוקאית לקבל עליהם את פסקי הרב עובדיה יוסף, ולבטל מנהגים שסותרים את פסיקותיו.
יצחק יוסף
 
רבנים בכירים בעדת מרוקו פרסמו מכתב לפיו על בני העדה המרוקאית לנהוג על פי פסיקותיו של מרן הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, ולהמשיך ולציית להוראות בנו וממשיך דרכו הראשל"צ, הרב יצחק יוסף שליט"א גם במקרה שיצטרכו לבטל מנהגים מרוקאיים קדמונים. על המכתב בין היתר חתום זקן רבני מרוקו ורבה הראשי של נתניה, הרב דוד שלוש.
 
במכתב נאמר כי: "חובה על כל בני עדתנו לקבל עליהם את כל הוראותיו של הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרה"ג יצחק יוסף ללא פקפוק. אלו מבני עדתנו שנהגו אחרת עד כה, יקבלו על עצמם מעתה ועד עולם שלא לסטות מדרך ההלכה והמסורה של מרן הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף זצוק"ל".
מכתב רבני עדת מרוקו מהווה מהפכה של ממש בעולם התורה הספרדי, משום שבני עדת מרוקו סירבו עד כה לבטל את מנהגיהם ולקבל עליהם את פסקי הרב עובדיה יוסף. בעקבות מכתב רבני העדה, ייתכן שינוי של ממש באורח החיים ולימוד ההלכה של יהודי מרוקו.
 
לפני מספר חודשים, הרב יצחק יוסף התבטא במהלך שיעורו בחריפות נגד חלק ממנהגי העדה המרוקאית, בטענה שסותרים את ההלכה של השולחן ערוך. לדבריו: "יש למרוקאים מנהג טוב 'אז ישיר משה' במנגינה, תאמצו את המנהג הזה! זה בסדר. אבל יש מנהגים לא טובים, כמו ההתעקשות לומר 'ברוך וברוך שמו' בקידוש, בהבדלה ובשבע ברכות".
מה איתכם….ממשיכים לענות "ברוך הוא ברוך שמו" בקידוש,בהבדלה ובשבע ברכות?
פורסם במקור באתר הידברות

השאר תגובה

עליך מחובר על מנת להגיב

פוסטים מאופיינים